Резултатите от събраните статистически данни и тематичният анализ на образователните дейности ще бъдат в полза на научната общност за специалисти от областта на културологията, педагогиката, музеологията, библиологията, културното наследство и други научни сфери, тъй като ще бъде осигурен свободен достъп до тази информация на уебсайта по проекта. Това може да се превърне в основа за разработване и на по-нататъшни научни изследвания, които пряко да подпомогнат развитието на формалното и неформално образование в музейна и библиотечна среда. Паралелното изследване на музеи и библиотеки по региони ще подпомогне и междуинституционалното сътрудничество в това отношение.
Очакваните резултати от проекта са насочени към изграждане на информационна база данни с актуална информация за реализираните образователни програми на културните организации по териториален и тематичен обхват. Ще се създаде интерактивна карта, публикувана в официалния сайт на проекта, с което ще се даде възможност на широк кръг потребители бързо, лесно и удобно чрез глобалната мрежа да се ориентират къде и в какви образователни инициативи могат да участват. Това пряко може да кореспондира и със системата на училищното образование за подбор и обогатяване на извънкласни образователни дейности.
Изследването на добри практики, прилагани от българските културни институции, и представянето им пред национална и международна научна аудитория би спомогнало за повишаване престижа на България като държава с богато културно наследство, съхранени традиции и активни културно-образователни дейности. От друга страна чрез изследването ще се откроят и някои пропуски в това отношение, което би могло да подпомогне регионалното развитие на културно-образователната инфраструктура в страната.